_mg_1308

Do grona ekspertów Fundacji TV Puls „Pod Dębem” dołączyła dietetyk Alicja Kalińska. Swoją działalnością edukuje seniorów i opiekunów osób starszych w zakresie prawidłowego procesu żywienia.Alicja Kalińska dietetyk od 14 lat, jako jedyna w Polsce, rozwija amerykańską metodę SetPoint. Jest autorką wielu publikacji dotyczących m.in. diety i nawyków żywieniowych. Pełni także rolę konsultanta książek i programów telewizyjnych o tematyce zdrowotnej.W swojej zawodowej karierze, wraz z zespołem dietetyków, lekarzy i psychologów, pomogła 20 tys. pacjentów cierpiącym na różnorodne schorzenia. Alicję Kalińską charakteryzuje indywidualne podejście, poparte wieloletnim doświadczeniem w pracy z drugim człowiekiem.

Poprzez różnorodne i smaczne przepisy, opracowane przez samą Alicję Kalińską oraz jej współpracowników, dopasowane do pacjenta i dlatego nie musi on obawiać się monotonnej diety, czy poczucia głodu. O swojej metodzie Alicja Kalińska mówi jasno: „Nie odbieram pacjentom przyjemności jedzenia, niekiedy wręcz uczę, jak szybko, łatwo i smacznie przyrządzić zdrowy posiłek. Pokazuję, jak popełniać kontrolowane grzeszki jedzeniowe i przy tym nie rezygnować na zawsze z ulubionych potraw.Erin Dąbska, Prezes Fundacji „Pod Dębem”,dodaje: „Dzięki wsparciu tak znakomitego eksperta jakim jest Alicja Kalińska dodamy naszym seniorom apetyt na życie i mamy nadzieję, że ułatwimy pracę wszystkich opiekunom starszych osób. Wiemy, że planowanie prawidłowej diety jest bardzo ważne i proces z tym związany decyduje o samopoczuciu i zdrowiu seniorów. Fundacja „Pod Dębem” dokłada wszelkich starań, aby świadomość ludzi w tym obszarze wzrastała. Znając problemy naszych podopiecznych, szukamy najlepszych rozwiązań. Mamy nadzieję, że dzięki naszej działalności charytatywnej ich życie stanie się lepsze”.Erin Dąbska na czele Fundacji TV Puls „Pod Dębem” stanęła jako wolontariuszka, która pragnie poświęcić swój czas i energię potrzebującym. Jest Amerykanką, która mieszkaw Polsce od 1991 roku. Mężatka, mama dwójki dzieci. Życie w Polsce, w zupełnie innej niż amerykańska kulturze, konieczność posługiwania się językiem polskim na początku były dla niej dużym wyzwaniem, z którym jednak szybko sobie poradziła. Przez 7 lat prowadziła własny biznes. Była zaangażowana w działalność charytatywną, wspierała organizacje charytatywne, uczestniczyła i organizowała akcje dobroczynne wśród społeczności lokalnej. Prowadziła program ‘No Problem’ w TV Puls, którego celem było pomaganie polskim rodzinom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów.

Hasłem Fundacji TV Puls „Pod Dębem” jest slogan: „Pod Dębem znajdziesz pomoc, zrozumienie i godność”. Fundacja pomaga osobom starszym oraz ich rodzinom w opiece nad nimi.Informacje dodatkowe:Fundacja TV Puls „Pod Dębem”powstała z inicjatywy Telewizji Puls.Fundacja pomaga placówkom opiekuńczym, medycznym, domom opieki społecznej, domom seniora oraz – w szczególnych przypadkach – osobom indywidualnym.