O fundacji

Misja

Misją Fundacji TV Puls „Pod Dębem” jest poprawa jakości życia Seniorów poprzez wsparcie placówek opiekuńczych.

Nasze główne działania to:

• udzielanie wsparcia domom pomocy społecznej, domom opieki społecznej, dziennym domom pomocy społecznej, placówkom medycznym oraz domom seniora przez zakup wyposażenia i niezbędnych środków
  • przeprowadzanie akcji edukacyjnych na temat życia i potrzeb Seniorów, które są dostępne dla wszystkich
  • budowanie i pielęgnowanie relacji międzypokoleniowych
  • przeciwdziałanie wykluczeniu Seniorów

Obecnie pomagamy 6200 osobom starszym, głównie mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej oraz podopiecznym Dziennych Domów Pobytu.

Nasze wsparcie obejmuje 73 ośrodków, ale liczba miejsc, które zwracają się do nas z prośbą o pomoc, stale rośnie. Wciąż otrzymujemy prośby z nowych miejsc, dlatego staramy się rozwijać naszą działalność i stale angażować w pomoc seniorom w potrzebie.

Wspierane przez nas Domy Pomocy

Kliknij w wybrane miasto na mapie i dowiedz się więcej

Wizja

Chcemy, by Seniorom żyło się lepiej, oni zasługują na godną starość. Nasi podopieczni to głównie osoby mieszkające w Domach Pomocy Społecznej, które często znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, dlatego potrzebują szczególnego wsparcia i troski. Nie pozwólmy, żeby czuli się opuszczeni, samotni i zaniedbani. Doskonale rozumiemy, że chociaż pomoc, której udzielamy ma najczęściej wymiar materialny, to wspieranie Seniorów, nie może sprowadzać się tylko do niego. Mądre i odpowiedzialne działania na rzecz poprawy jakości życia osób starszych muszą mieć charakter stały i kompleksowy. Powinny uwzględniać również przeciwdziałanie wykluczaniu seniorów z życia społecznego i uwrażliwianie młodego pokolenia na potrzeby tej grupy społecznej.

Erin Dąbska, Prezes Fundacji

Ludzie fundacji

Erin Dąbska

Prezes i Pomysłodawczyni Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

Erin Dąbska, poprzez swoją działalność, mówi o tym jak ważne są edukacja, zrozumienie, pozytywne podejście, dostęp do potrzebnych serwisów, a przede wszystkim - szacunek. I o tym, co jeszcze jest do zrobienia w kwestii pomocy osobom starszym.

„W Polsce rośnie liczba osób starszych – do 2050 roku ponad 40% społeczeństwa będą stanowiły osoby powyżej 60. roku życia. Wszyscy będziemy Seniorami, nie da się podważyć praw biologii. Powinniśmy być wrażliwi na sytuację osób starszych i standard ich życia.

Swoją działalność na rzecz osób starszych wykonuje charytatywnie. Jest finalistką konkursu Bizneswoman Roku. Zawodową tancerką, promotorką zdrowego i aktywnego stylu życia. Była aktorka reklamowa i instruktorka fitness. W latach 2004-2011 kierowała własną szkołą tańca „StudioTańca i Fitnessu” podwarszawskim Konstancinie. W 2011 roku prowadziła w TV Puls program pt. „No problem” udzielając porad na temat stylu życia.

Marta Komańska

Dyrektor Zarządzająca Fundacji TV Puls "Pod Dębem"

Wszechstronna managerka z doświadczeniem międzynarodowym. Marketingowiec, psycholożka biznesu, inżynierka. Łączy idee, firmy, środowiska, różne dziedziny działalności.

Zorientowana na człowieka i efektywność działań. Pomysłodawczyni projektu „Sieć Pokoleń – bezpieczny senior online”, który ma za zadanie ułatwić osobom starszym kontakt z bliskimi, edukację technologiczną, tak, aby mogli poczuć się pewniej w cyfrowym świecie. Projekt ma także zwrócić uwagę na wykluczenie cyfrowe i problem samotności starszych osób. Marta jest również Instruktorem Nordic Walking i praktykiem jogi Iyengara. Prowadzi zajęcia, organizuje wyjazdy, zarażając miłością do piękna natury i jakościowego życia w duchu slow life.