Cukrzyca staje się jedną z najpowszechniejszych chorób XXI wieku, a jej globalny zasięg i wpływ na życie milionów ludzi są ogromne.

Dlatego powstał nasz projekt „Razem Przeciwko Cukrzycy”, który ma na celu dostarczenie wsparciawiedzy oraz promowanie zdrowego stylu życia. Inicjatywa ta jest naszą odpowiedzią na potrzeby w Polsce. W tym roku przekazaliśmy wraz z Partnerem – Firmą Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.  7300 glukometrów wraz z paskami o łącznej wartości 315 360 zł.

Naszą misją jest zwiększenie świadomości na temat cukrzycy, jej przyczyn oraz metod leczenia i profilaktyki.

W tym odcinku naszej serii Pani doktor Marzena Lorkowska-Precht, podzieli się z nami swoją wiedzą na temat glukometrów i ich prawidłowego używania.

Pani doktor wyjaśni, jak działają te urządzenia, jak prawidłowo z nich korzystać oraz na co zwracać uwagę, aby diagnoza była precyzyjna i skuteczna. Cukrzyca to poważna choroba, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Dlatego tak ważne jest, abyśmy mieli pełną świadomość, jak właściwie monitorować poziom cukru we krwi i jakich błędów unikać podczas korzystania z glukometrów.

Kolejnym ważnym tematem, który poruszymy w tym odcinku, będą leki stosowane przy cukrzycy. Nie zapomnimy również o wielochorobowości, która jest częstym problemem wśród osób starszych.

Zapraszamy do oglądania!