Nasze działania

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” została założona z myślą o Seniorach (osobach 65+). Naszym głównym celem jest wspieranie mieszkańców domów pomocy społecznej, domów seniora oraz placówek opiekuńczych i medycznych.Organizujemy różnorodne formy pomocy, jak wsparcie w modernizacji placówek, zakupy sprzętu medycznego, leków oraz zapewniamy środki niezbędne do opieki nad Seniorami. Jednym z ważniejszych obszarów działalności Fundacji, oprócz dostarczania wsparcia materialnego, jest budowanie i pielęgnowanie relacji międzypokoleniowych. Chcemy, by Seniorzy czuli, że są w centrum uwagi i są potrzebni.

Swoją działalnością wspieramy osoby starsze, które borykają się z ogromną ilością problemów, a często pozostają sami, bez pomocy bliskich. Dołącz do nas, nie pozwólmy by seniorzy czuli się samotni, razem pomóżmy im godnie żyć.

Mówią o nas

p. Jan

75 lat

Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim

Jestem byłym nauczycielem matematyki. Udział w projekcie Sieć Pokoleń – Bezpieczny Senior online, w którym otrzymaliśmy od Fundacji sprzęt technologiczny oraz dostęp do materiałów edukacyjnych na temat bezpiecznego poruszania się w sieci, pozwala mi stale poszerzać swoją wiedzę z dziedzin ścisłych.

p. Helena

84 lata

Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu

Pochodzę z niewielkiej miejscowości położonej w powiecie sandomierskim, do tej pory nie mogłam widzieć się z najbliższymi tak często jak byśmy tego chcieli. Dzięki wsparciu Fundacji mamy laptopy i nauczyliśmy się z nich korzystać, więc mieszkańcy naszego domu mają możliwość regularnego kontaktu z bliskimi. A ja mogę teraz swobodnie komunikować się z wnuczkami online – dzięki temu widzimy się i często rozmawiamy, co sprawia mi ogromną radość.

p. Stefania

Środowiskowy Dom Samopomocy - Nowosiółki

Korzystam ze wsparcia dziennej placówki w Nowosiółkach od kilku lat. Dzięki temu mam zapewnioną opiekę, ciepły posiłek, ale przede wszystkim spotykam się tu z innymi podopiecznymi. Wspólnie spędzamy czas. Od Fundacji otrzymujemy dużo wsparcia, m.in. sprzęt komputerowy, przez co nie czujemy się tak bardzo wykluczeni. Bardzo dziękuję w imieniu swoim i wszystkich uczestników.

p. Renata Tańczyk

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

Fundację TV Puls „Pod Dębem” prowadzi grupa cudownych osób, zrzeszonych wokół wspólnej idei, którą jest działanie na rzecz poprawy jakości życia osób starszych w Polsce. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy to zwróciliśmy się do Fundacji z prośbą o wsparcie przy zakupie łóżek rehabilitacyjnych. Dwa lata później otrzymaliśmy aż 17 łóżek rehabilitacyjnych z materacami, z których nasi podopieczni korzystają do tej pory.
W okresie pandemii Fundacja zadbała o bezpieczeństwo naszego personelu zaopatrując nas w kombinezony ochronne. Wiele razy podarowała naszym pensjonariuszom kosmetyki, środki higieniczne czy leki. Nawiązała współpracę z lokalnymi szkołami, których uczniowie m.in. wzięli udział w projekcie „Laurka na Dzień Babci i Dziadka”, a nasi Seniorzy zostali obdarowani pięknymi życzeniami.
W 2021 roku Fundacja stworzyła projekt „Sieć Pokoleń”, który ma popularyzować dostęp do nowoczesnych technologii i poprawiać kompetencje cyfrowe wśród seniorów. W tym roku po raz kolejny jesteśmy beneficjentami wyżej wspomnianej akcji. Następni pensjonariusze otrzymali laptopy, dzięki którym m.in. uczestniczą w zorganizowanych przez Fundację, spotkaniach online z psychologiem.
Największym, ostatnim przedsięwzięciem Fundacji był zakup i montaż windy, dzięki której nasi mieszkańcy mogą swobodnie zjechać do ogrodu.
Seniorzy mieszkający w naszym Domu brali udział w spotach i filmach promocyjnych organizacji, a przyjazd przedstawicieli zarządu był dla nas zawsze ogromnym wyróżnieniem.
Fundacja TV Puls „Pod Dębem” od początku swojej działalności uwrażliwia na los osób starszych, zachęca do kontaktów międzypokoleniowych, pamięta i dba o najstarszych mieszkańców naszego kraju.

p. Krystyna

83 lata

Dzienny Dom Pobytu - Ognisko Świder

Jestem podopieczną placówki w Otwocku, która znajduje się pod stałą opieką Fundacji. Dzięki temu mogłam otrzymać tak bardzo potrzebny mi aparat słuchowy.

Wideo: Obejrzyj tutaj

p. Mirosław Staszewski

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tonowie

Bardzo dziękuję za dotychczasowe wsparcie jakie otrzymaliśmy od Fundacji „Pod Dębem”. Państwa pomoc wiele dla nas znaczy a spotkania z psychologiem cieszą się dużym zainteresowaniem Mieszkańców.

p. J. Kowalska, A.Płochowska

Dzienny Dom Pobytu - Ognisko Świder

Obiad – wydaje się że, to taki podstawowy posiłek dla każdego.  Powinien być wartościowy i zaspokoić potrzeby na energię człowieka. Dlaczego obiad dla seniora jest taki ważny? Starszy człowiek kiedy ma sobie zrobić zakupy i przygotować obiad, to niejednokrotnie zaspokoi swój głód bułką z mlekiem. Po za tym, możliwości finansowe i niesamodzielność wynikająca z niepełnosprawności seniorów po prostu na to nie pozwalają. W swojej pracy, każdego dnia słuchamy opowieści starszych często  schorowanych  ludzi i wiemy, że świeżo ugotowany obiad to najlepsza forma pomocy jaka spotkała naszych podopiecznych.

Jesteśmy wdzięczni Fundacji TV Puls „Pod Dębem” za projekt „Wspólny obiad”.

Dom Pomocy Społecznej

Stalowa Wola

Fundacja Hospicjum Onkologiczne

Warszawa

Dom Pomocy Społecznej

Pogodna Jesień

Łódź

Dom Pomocy Społecznej

im. Matysiaków

Warszawa

Dom Pomocy Społecznej

Rudno

Dom Pomocy Społecznej

Sopot