Grupa IQS została partnerem Fundacji TV Puls „Pod Dębem” i będzie wspierać Fundację w pomaganiu seniorom.

Grupa IQS będzie wspierać Fundację TV Puls „Pod Dębem” wykorzystując swój portal Opinie.pl, który poprzez ankiety online zbiera opinie społeczeństwa na różne tematy. Za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę portal przyznaje punkty, które następnie każdy uczestnik badania może wymienić na pieniądze i przeznaczyć je na wskazany przez siebie cel. Teraz tym celem może być również Fundacja TV Puls „Pod Dębem”. Grupa IQS zdecydowała się na wsparcie Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, bo doskonale rozumie potrzeby seniorów i docenia wysiłki Fundacji.

Panel internautów Opinie.pl to ponad 50 tys. ludzi. Wierzę, że wśród nich znajdą się tacy, którzy będą chętni do pomocy i przekazania – nawet symbolicznej kwoty – na cele charytatywne. Wybraliśmy Fundację TV Puls „Pod Dębem” z nadzieją, że nasze działania mogą przyczynić się do pomocy osobom często zapomnianym”– mówi Alina Lempa, Prezes IQS Online.pl, który jest właścicielem panelu Opinie.pl.

Istotnie jest pomaganie oraz wspieranie osób starszych, którzy niejednokrotnie nie są
w stanie zadbać o swoje własne potrzeby. Każda kwota nawet najdrobniejsza jest małą cegiełką w budowaniu wielkich przedsięwzięć. Należy pamiętać, że każdy z nas zostanie kiedyś seniorem. Warto mieć to na uwadze i wspierać inicjatywy Fundacji, mające na celu niesienie pomocy osobom starszym, ich rodzinom oraz Domom Pomocy Społecznej
– komentuje Erin Dąbska Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

Technologia proponowana przez Grupę IQS pozwala osobom partycypującym
w badaniach realizowanych przez opinie.pl na zapoznanie się z działaniami Fundacji TV Puls.  Pozyskiwane przez nich punkty są wymienialne na pieniądze, które następnie mogą przekazać na wybrany cel, jaki oferuje portal. Docierając do różnych grup wiekowych, jako Fundacja kontaktujemy się z nowym darczyńcami oraz zwiększamy świadomość na temat istniejącego problemu społecznego jakim jest starzejące się społeczeństwo. Razem możemy więcej
– wyjaśnia Julianna Otręba, Manager CSR. Starzenie się społeczeństw to nieunikniony proces zmian społeczno-gospodarczych. Jednakże jako jedno z najszybciej starzejących się społeczeństw europejskich stajemy w Polsce przed poważnym wyzwaniem aktywizacji i wsparcia osób w podeszłym wieku. Wciąż potrzebne są działania, które pozwolą uwierzyć, że wydłużająca się długość życia to nie problem, bo seniorzy mogą liczyć na pomoc innych. Podejmowane przez Fundację pod Dębem aktywności to świetny przykład jak można wspierać seniorów w ich codzienności. Zakup łóżek czy innego sprzętu medycznego dla domów pomocy społecznej to nie tylko miły i praktyczny gest, ale także dowód na to, że każdy zasługuje na godną i szczęśliwą starość – dodaje Alina Lempa, Prezes IQS Online.pl.

Grupa IQS zajmuje się przeprowadzaniem badań i zbieraniem opinii. To największa firma w Polsce, która ma ogromne osiągnięcia w dziedzinie badań opinii publicznej.