Zadbajmy o osoby starsze – to one powinny szczególnie na siebie uważać. Związane to jest z funkcjonowaniem układu odpornościowego, który ulega osłabieniu wraz z wiekiem. Dodatkowo przyczyniają się do tego występujące u seniorów choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy niewydolność nerek.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat z zaleceniami dla seniorów:
„Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych” .
Pomóżmy więc seniorom, aby nie byli narażeni na przebywanie w skupiskach ludzi, bo takie miejsca sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.
Bądźmy odpowiedzialni i zróbmy wszystko, aby samemu nie narazić się na ryzyko zakażenia. Przestrzegajmy zaleceń, aby nie zachorować i nie narażać innych.
Jeden zakażony – nawet jeśli nie ma objawów – może być źródłem zakażenia wielu osób, przede wszystkim swojej rodziny, rodziców i dziadków!