Fundacja TV Puls „Pod Dębem” z T-Mobile wspólnie rozpoczyna projekt społeczny „Sieć pokoleń – bezpieczny senior online”. W ramach inicjatywy kilkanaście Domów Opieki Społecznej zostało wyposażonych w sprzęt komputerowy. Dla pensjonariuszy przygotowano również program zajęć edukacyjnych z zakresu korzystania z technologii oraz specjalne dyżury z pracownikami call centre.

​„Potrzeba kontaktu z drugą osobą, czy też realizacja własnych pasji jest wpisana w naturę każdego człowieka, młodego czy tego trochę starszego. Pracownicy domów pomocy społecznej wkładają ogromny wysiłek by poprawić nastroje mieszkańców mocno podupadłe na skutek pandemii. Postanowiliśmy pomóc” –mówi Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

Projekt „Sieć Pokoleń” ma popularyzować dostęp do nowoczesnych technologii i poprawiać kompetencje cyfrowe wśród seniorów, i równocześnie dawać im narzędzia do rozwoju swoich pasji  i kontaktów z najbliższymi. W ramach akcji jedenaście domów seniora oraz domów opieki społecznej w całej Polsce otrzymało kilkadziesiąt laptopów.Wyposażenie to nie wszystko – seniorzy otrzymają bezpłatny dostęp do przygotowanego specjalnie dla nich, 10-odcinkowego kursu „Cyfrowy świat dla seniora”, w którym krok po kroku wyjaśnione zostały najważniejsze pojęcia związane z obsługą komputera, korzystaniem z Internetu czy bezpieczeństwem w sieci. Dla osób, które będą miały dodatkowe pytania zorganizowano także dedykowane konsultacje z pracownikami infolinii magentowego operatora.

Sieć pokoleń – bezpieczny senior online❗
Daj szczęście kolejnym seniorom ❤