#ZnamTeNumery

Czy wiecie, że w 2022 roku seniorzy stali się celem ponad 12 tysięcy prób oszustwa⁉
Metodami „na wnuczka” i „na urzędnika” oszuści tylko w zeszłym roku pozbawili seniorów ponad 141 mln złotych. Często to były oszczędności ich życia.

Właśnie dlatego powstała ogólnopolska kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa seniorów.
Kampania #ZnamTeNumery ma na celu edukację osób starszych i ich bliskich oraz zwrócenie uwagi na grożące im niebezpieczeństwa.

„Bezpieczeństwo seniorów jest jednym z obszarów traktowanych przez Policję w sposób priorytetowy. Zdarzeniami naruszającymi to bezpieczeństwo są m.in. oszustwa na wnuczka. Oprócz strat materialnych, występują także społeczne skutki takich przestępstw” – mówi insp. Piotr Kulesza, Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

„Jest niezmiernie ważne, aby nie tylko w dniach szczególnych dla osób starszych, tj. 1 października i 14 listopada, podkreślać potrzebę ochrony ich praw oraz zapewnienia im bezpieczeństwa. Razem możemy stworzyć społeczeństwo, które troszczy się o osoby starsze i chroni je przed wszelkimi formami wykorzystywania” – zapowiada Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

„Chcemy wykorzystać ogromną popularność naszego serialu Lombard. Życie pod zastaw i wraz z ekipą serialu, Komendą Główną Policji oraz Fundacją TV Puls „Pod Dębem”, przy współpracy z Pocztą Polską, inicjujemy ogólnopolską kampanię edukacyjną. Wspólnie opracowaliśmy listę działań, które – mamy nadzieję” – pomogą zminimalizować ryzyko nabrania się na psychomanipulacje oszustów – podkreśla Justyna Ganczarek, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w Telewizji Puls.

„Seniorzy! Wiemy, że od lat nas oglądacie. Dzięki temu możemy gościć w Waszych domach, czujemy się jak Wasza telewizyjna rodzina i czujemy się z Wami związani – a tym samym za Was odpowiedzialni. Z całego serca pragniemy Waszego spokoju i szczęścia. Nie chcemy fałszywych wnuczków, pseudopolicjantów i naciągaczy. Czujemy się zaszczyceni, że dzięki naszej akcji możemy przestrzec Was przed oszustwami” – wskazuje Małgorzata Szeptycka, aktorka serialu „Lombard. Życia od zastaw”.

Szczegóły akcji: https://znamtenumery.pl